WoWZZ-Wr Wniosek o wydanie zaświadczenia o zameldowaniu (wymeldowaniu), wspólnym zamieszkiwaniu lub braku osób zameldowanych w lokalu Wrocław
Opis: WoWZZ-Wr Wniosek o wydanie zaświadczenia o zameldowaniu (wymeldowaniu), wspólnym zamieszkiwaniu lub braku osób zameldowanych w lokalu Wrocław
Wymagane dokumenty:
- wniosek o wydanie zaświadczenia ze zbiorów meldunkowych o zameldowaniu/o wymeldowaniu/ o ilości zameldowanych,
- dowód osobisty lub paszport,
- jeśli wnioskodawca nie jest zameldowany w danym lokalu – tytuł prawny do lokalu.
Zaświadczenie wydawane jest w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku. Może je otrzymać osoba zameldowana w danym lokalu, jego właściciel lub administrator budynku.
Opłata skarbowa za wydanie zaświadczenia wynosi 17 zł.
Od wydanej decyzji można złożyć zażalenie do wojewody w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.
Na żądanie właściciela, najemcy lub innej osoby, która dysponuje tytułem pranym do lokalu – wydaje się zaświadczenie z akt ewidencji ludności o braku zameldowania w danym lokalu lub o ilości osób zameldowanych w danym lokalu.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2013r., poz. 267 z późn.zm.)
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2014r., poz.1182)
Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (tekst jednolity Dz.U. z 2014r. poz.1628 z późn.zm.)
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 września 2007r. w sprawie zapłaty opłaty skarbowej (Dz.U. z 2007r. Nr 187, poz. 1330)
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.