ORD-ZU (2) (archiwalny) Uzasadnienie przyczyn korekty deklaracji

Skorygowanie deklaracji następuje przez złożenie korygującej deklaracji wraz z dołączonym pisemnym uzasadnieniem przyczyn korekty.

Wyjaśnienie przyczyny korekty składane jest na druku ORD-ZU. Formularz ORD-ZU jest dołączany do korygowanej deklaracji, jeśli jest ona składana elektronicznie.

Formularz ORD-ZU składany jest do urzędu skarbowego właściwego dla podatnika/płatnika (podatników/płatników) ze względu na miejsce zamieszkania.

W części A ORD-ZU należy podać dane identyfikacyjne podatnika / płatnika (podatników / płatników) z uwzględnieniem, czy podatnik / płatnik jest osobą fizyczną, czy podatnik / płatnik nie jest osobą fizyczną.

Jeśli podatnik / płatnik jest osobą fizyczną podajemy następujące dane: nazwisko, pierwsze imię, data urodzenia.

Jeśli formularz składa podatnik / płatnik, który nie jest osobą fizyczną podaje dane: nazwa pełna, nazwa skrócona, REGON.

W punkcie 13 trzeba koniecznie wpisać szczegółowe uzasadnienie przyczyn złożenia korekty do danej deklaracji. Jeżeli ten punkt nie zostanie uzupełniony, nie będzie możliwa elektroniczna wysyłka ORD-ZU do systemu e-Deklaracje.

W przypadku skorygowania deklaracji organ podatkowy nie stosuje kar przewidzianych w ustawie karnej skarbowej.

Uwaga: Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Finansów formularz ORD-ZU nie stanowi wzoru urzędowego określonego w drodze rozporządzenia.



słowa kluczowe: UZASADNIENIE PRZYCZYN ZŁOŻENIA ZEZNANIA RRD-ZU, wyjasnienie kotekty, Wyjaśnienie do us,WYJAŚNIENIE KOREKTY CIT8,sdz3 korekta, uzasadnienie, korekta deklaracji, Wyjaśnienie do korekty deklaracji, przyczyny korekty deklaracji, uzasadnienie korekty, uzasadnienie przyczyn korekty deklaracji, ordzu, ord zu, ord-zu korekta zez

Podstawa prawna:Art. 81 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm.)