PFRON Wn-U-G (archiwalny) Wniosek osoby niepełnosprawnej wykonującej działalność gospodarczą o wypłatę refundacji składek na ubezpieczenia społeczne

O refundację składek na ubezpieczenie społeczne może ubiegać się osoba niepełnosprawna wykonująca działalność gospodarczą, która:

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osób prowadzących pozarolniczą działalność stanowi zadeklarowana kwota, nie niższa jednak niż 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego przyjętego do ustalenia kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek.

Osoba, która wcześniej nie była zarejestrowana w PFRON, rejestruje się składając w Biurze PFRON (Warszawa, al. Al. Jana Pawła II nr 13) wniosek o wypłatę refundacji składek na ubezpieczenia społeczne (wniosek Wn-U-G).

Do pierwszego wniosku należy dołączyć:

Osoba niepełnosprawna wykonująca działalność gospodarczą składa wniosek Wn-U-G w terminie do ostatniego dnia miesiąca, w którym upłynął termin do opłacenia składek na ubezpieczenia społeczne, zgodnie z przepisami o systemie ubezpieczeń społecznych. Termin do złożenia wniosku o refundację składek przywraca się na prośbę wnioskodawcy, jeżeli uprawdopodobni, że uchybienie nastąpiło bez jego winy.

Do wniosku Wn-U-G należy dołączyć też formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis lub formularz informacji przedstawianych przez wnioskodawcę, który ubiega się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o rachunkowości, wnioskodawcy do wniosku Wn-U-G muszą dołączyć również:

Wniosek Wn-U-G o wypłatę refundacji składa się w formie dokumentu elektronicznego przez teletransmisję danych oraz pobiera drogą elektroniczną potwierdzenie wysłanego wniosku. Możliwe jest również przekazanie wniosku w formie papierowej (pisemnej).

Więcej informacji:
http://www.pfron.org.pl



słowa kluczowe: PFRON-WN-U-G osoba niepełnosprawna, działalność gospodarcza, wypłata refundowanych składek, ubezpieczenie społeczne, wn-u-g, wn u g, wnug

Podstawa prawna:Art. 25c ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.